KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12868439
nr 1286 8439
Karl Dahlqvist
(1900-1971), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad 1946. Olja på pannå, 62x56 cm
Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 november 2019
kl 18:34:50
4/11 16:29:17
Karl Dahlqvist
Läs mer om Karl Dahlqvist